9 typov najčastejších snov, ktoré máme takmer všetci. Aký je ich skrytý význam?

Prostredníctvom snov zažívame nielen dobrodružstvá, ale aj rôzne zvláštne pocity. Naše podvedomie sa s nami tak trochu zahráva a možno nám chce aj niečo naznačiť. Viete, čo tie bizarnosti za zavretými viečkami znamenajú?

Problém so zubami

V týchto snoch nám zuby často vypadávajú či lámu sa. Často ide o nepríjemné pocity, z ktorých sa budíme tak trochu vydesení. Môžu plynúť z toho, že ako osobnosti dospievame a túžime po lepšom vnímaní samých seba. Na druhej strane, pôvodom môže byť aj úzkosť plynúca z našich nedostatkov, starnutia či väčších životných zmien.

Nahý sen

Nahota v snoch sa môže objaviť v rôznych verziách. Môžete stáť pred kolegami v práci počas dôležitej prezentácie alebo na výnimočnej rodinnej oslave. Jednoducho ide o niečo dôležité, pričom si zrazu uvedomíte, že na sebe nič nemáte. Týmto spôsobom sa prejavujú pocity zraniteľnosti alebo zahanbenia. Máte strach z toho, že vás ostatní v niečom odhalia, všimnú si vás alebo zosmiešnia. Tieto sny sa vyskytujú tiež v prípadoch nízkej sebaistoty.

Voľný pád v posteli

Pád vo sne je vraj najfrekventovanejším zážitkom v spánku. Verí sa, že je znamením straty kontroly v živote, či už ide o prácu, financie alebo vzťahy. Padáte najčastejšie vtedy, ak sa bojíte, že niečo stratíte alebo máte depresie. Sny nám dávajú na vedomie, že určité problémy treba okamžite riešiť.

dreams-step-to-healthimg: steptohealth.com

Nohy ako prikované k zemi

Poznáte ten pocit, keď aj napriek všetkej snahe jednoducho nedokážete bežať? Opäť ide o celkom častý sen viacerých ľudí. V tomto prípade sa znova spája s nedostatkom sebaúcty, sebavedomia alebo s pocitom bezmocnosti.

Opäť sedíte v školskej lavici a nedarí sa vám

Nezáleží na tom či ste na letných prázdninách alebo ste odmaturovali pred desiatimi rokmi. Toto sa môže prisniť každému. Často ide o návrat do školských respektíve aj vysokoškolských čias, ktorý sa spája so strachom z neurobenia skúšok. V skutočnosti však ide o vašu prácu alebo o tušenie, že sa stane niečo zlé.

Sny, v ktorých vás niečo prenasleduje

V tomto prípade sa niečomu v živote vyhýbate alebo ste vystresovaní. Ak sa problému priamo postavíte a vyriešite ho, sny tohto typu by mali prestať.

Pomyselné krídla

Väčšina lietajúcich snov je pozitívne naladená. Často sa charakterizujú aj ako lucidné snenie, kedy si uvedomujete, že snívate. Niektorí ľudia dokážu takéto sny ovládať a práve vtedy sa snažia napríklad lietať.

9dd180a68f49244e740a4291fece7badimg: pinterest.com

Sen, v ktorom si myslíte, že bdiete

Sen, do ktorého sa zobudíte tak trochu pripomína film Inception. V bežnej praxi sa však označuje ako takzvané falošné prebudenie. V podstate sa ako keby zobudíte a nabehne vaša denná rutina, pritom možno ani netušíte, že ešte snívate. Stáva sa to najmä vtedy, ak ste vystresovaní z nasledujúceho dňa.

Náhla potreba

Sníva sa vám, že už naozaj musíte ísť na toaletu? Ak sa vyhneme nejakému psychologickému výkladu tak pravdepodobne ide len o to, že to naozaj potrebujete. Najjednoduchším východiskom je zobudiť sa.

.src

Vaše komentáre sú vítané

Add Comment