Ako som vedela, že je čas opustiť človeka, s ktorým som nechcela byť

Je ľahké opustiť niekoho, kto má na váš vzťah rovnaký názor a navrhne rozchod ako prvý. No je to zároveň vždy rovnako ťažké, ak sa tomu druhému musíte pozerať do očí. Moja rodina a niektorí priatelia zo začiatku nevedeli, že som sa ukončila môj vzťah. Bolo to preto, aby som nemusela počúvať ich smútočné poznámky a trápne povzbudenia. To, čo naozaj držalo môj vzťah chvíľu pokope bolo to, že som verila, že to môže vydržať.

Všetko je najmä o tom, že ľudia sa neustále menia. To, že ste teraz oblečení v nejakých šatách neznamená, že svoj štýl obliekania už nemôžete zmeniť. Presne to platí aj o vzťahoch.

Priatelia, ktorým som o konci nejakého vzťahu povedala, sa vždy ospravedlňovali a hovorili, že im to je ľúto. Takéto veci počuť nepotrebujem. Skôr ako frázy ľútosti by som po rozchode potrebovala počuť niečo ako: „ Som tu pre teba, ako sa máš?“

Chodila som s jedným mužom 3 roky. Zoznámili sme sa na vysokej škole, no naše života sa rozišli po tom, čo sa naša kariéra vyvíjala rozdielne. Každý z nás sa presťahoval do iného mesta. Po tom, čo sme sa rozhodli rozísť, som spontánne povedala, že nám bolo spolu dobre a on to potvrdil tiež.

Najhoršie obdobie bolo minulé leto, keď som sa s ním chcela rozísť. Cítila som sa menejcenná, bez rešpektu a veľmi sklamaná. Mala som 24 a myslela som, že som pred 3 rokmi urobila zlé rozhodnutie.

Podľa môjho malého výskumu na Facebooku, som zistila, že ľudia z malých miest sa hrnú do vzťahu a manželstva skôr ako ľudia z väčších miest, ktorí radšej počkajú. Čo vy na to? Vybrali ste si zážitky a kariéru alebo vzťah a rodinu?

Na našich spoločných fotkách nevyzeral byť so mnou šťastný. Uvedomila som si, že “ľúbim ťa“ som počula len vtedy, keď som to povedala ako prvá. On len tak plával cez moje emócie, zatiaľ čo ja som ich aj cítila.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt couple tumblr

Nakoniec ma opustil on a posledná vec , ktorú mi povedal znela: „ Daj mi vedieť, keď budeš niečo potrebovať.“ Uľavilo sa mi, že už viac nie som závislá od prázdnych sľubov.

Ak do vzťahu obaja dávajú niečo, môžeme to považovať za osud. No je to len rozhodnutie. Vo svojom vzťahu som dávala všetko do toho, aby som mu uverila, že už viac bude oddaný. No pravda bola taká, že celé to bolo o získavaní jeho dôvery späť. Nikdy neprestanem premýšľať nad tým, čim som tú dôveru niekedy naozaj chcela.

Prišla som na to, že som chodila sama so sebou. Opýtala som sa samej seba, prečo som vlastne vo vzťahu keď som bola vlastne jediná, kto sa ma snažil urobiť šťastnou. Nemala by som byť potom sama? Bez vzťahu?

Nakoniec som navštívila terapeuta. Vysvetlila som mu, že som bola človek, ktorý chcel za každú cenu randiť len preto, aby si našiel dlhodobý vzťah. Spolu sme prišli na to, že mám problém, ktorý na nazýva “problém spoluzávislosti“. Vždy potrebujem pri sebe niekoho. Nedokážem byť v citoch sebestačná.

Teraz mám 25 a vzťah nemám už veľmi dlho. Predtým som nikdy sama nebola. Je to vzrušujúce a zároveň strašidelné. Niekedy si na náš vzťah spomeniem a poviem si, či som ho nemohla predsa zachrániť. No potom si uvedomím, že mi nechýba on. Chýba mi spomienka na neho.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt couple tumblr

Milovať niekoho, kto sa posunul ďalej je ako spomínať na dom, v ktorom ste vyrastali. Vtom dome už nebývate a celá vaša rodina na neho zabudla. Môžete sa pokúsiť nájsť ho, no už nikdy to nebude ono. Nikdy to nebude ten útulný domov ako pred tým. Vlastne.. nie je isté či vám vôbec terajší obyvatelia do neho dovolia vojsť.

Keď mi povedal o rozchode, povedala som mu, že ho chcem tiež. Som rada, že som to povedala.

Ak mám zhrnúť 3 veci, ktoré mi pomohli preniesť sa cez rozchod, tak musím spomenúť najmä to, že netreba zanedbávať nikoho kvôli partnerovi. Nikdy už nepremeškám rodinnú oslavu alebo filmovú noc s priateľmi. Teraz som v kontakte s takými skvelými ľuďmi, s ktorými som predtým nebola ani len na večeri.

Druhá vec je viera, že si zaslúžim niekoho, kto ma bude podporovať, kto ma vždy niečím prekvapí a kto ma bude milovať pre všetko, čím som.

Po tretie, nepotrebujem niekoho, kto by mi hovoril že som krásna a dal mi pocit, že ma ľúbi. Dokážem to aj sama. Viem, že som sama sebou. Viem, že som pekná a že sa mám rada. Chvíľu som si myslela, že to nedokážem. No teraz viem, že áno. Preto už nikoho takého nepotrebujem. Odvtedy už dokážem “randiť“ aj sama so sebou.

Stále sa učím ako nebyť na niekoho závislá. No myslím, že je dôležité si uvedomiť, že nie je potrebné byť nasilu vo vzťahu.

Ak dokážete “chodiť“ sami so sebou, už nikdy nebudete sami.

zdroj: elitedaily.com

Add Comment